Ayurveda

Ayurveda

Yaşam Bilgisi anlamına gelmektedir. Çok köklü bir öğretidir ve bir çok bilgiyi içerir. Ayurveda kısa süreli bir eğitim değildir. Kısa zaman içinde bir fikir edinebilirsiniz, size rehberlik edebilir aynı zamanda yaşamınızın her alanında içsel denge hali için uzun süreli yolculuklar ve deneyimler gerektirir.

Ayurveda ile ilgili Eğitim Modülleri ve Workshoplar

Temel Ayurveda Eğitimi
Ayurveda insanların zihinsel, psikolojik ve ruhsal özelliklerine bakarak yapılarındaki ortak özelliklerden yola çıkarak 3 gruba ayırır. Bu 3 grubun neler olduğu, yapı testi, test sonucuna göre beslenme önerileri gibi pek çok temel bilgi paylaşılmaktadır.Ayurveda’da hastalıkların köküne bakılır, bir hastalığın nedeni tamamen zihinsel veya duygusal bir blokajdan kaynaklanıyor olabilir. Bu neden çözümlendiğinde belirtiler de düzelebilmektedir. İnsanların sağlıklı yaşayabilmelerini ve sağlıklarını koruyabilecekleri temel yolları öğrenebilirsiniz. Hangi yiyecekler birlikte tüketilmemelidir, zihni berraklaştıran besinler nelerdir, öğünlerde önce hangi yiyecekler tüketilmelidir gibi bilgiler de yer almaktadır.Birinci seviye sertifika programında Ayurveda ile ilgili olarak teorik ve pratik bilgileri verilecektir.
İleri Düzey Ayurveda Eğitimi
Beden Masajı, Aromaterapi, Baş Masajı, siyatik, bel fıtığı, ödem gibi çok özel durumlar için dahi çok yönlü uygulamalı bir eğitimdir. Birinci aşamaya katılmak zorunludur.
Ayurvedik Baş Masajı Eğitimi
Uykusuzluk, migren, saçlarınızda incelme, saç dökülmesi, stres gibi sorunlar mı yaşıyosunuz? Uygulamalı öğeneceğiniz baş masajı ve kullanılan yağlar ile ilgili detaylı bilgileri gelin birlikte keşfedelim, hem de bağışıklığınız güçlensin. Kaslarımızın % 80 ‘i yüzdedir veyüzümüz gevşediğinde tüm bedenimiz gevşer.
Kadın Sağlığı ve Ayurveda Eğitimi
Kadın sağlığına dair çok önemli bilgiler paylaşılmaktadır. Menapoz, cinsel sağlık, yumurtalık gibi özel durumlarda nasıl bir yol izlenmeli, Kadın ne zaman kadın olur? Annelik, lohusalık gibi özel süreçlere de değinilen program da kadınların en merak ettiği kilolar ile de ilgili detaylı bilgiler sunulmaktadır. Öncesinde Temel Ayurveda eğitimi almış olunması gerekmektedir.
Çocuk Sağlığı ve Ayurveda Eğitimi
Anne Karnında hazırlık, doğal yöntemler, doğduktan sonra bedene düzenli olarak yapılan masaj ve kullanılan yağlar, çocuk beslenmesi, neden çocuklar kışın daha fazla hasta olurlar, koruma ve bağışıklıklarını arttırma, zihinsel, psikolojik ve ruhsal yönden bütünsel yaklaşım, dikkat eksikliği, hiper aktivite, otizm tanısı konmuş çocuklar için özel nefes çalışmaları, ebevenylerin çocuklarına öğretebilecekleri oyunlu meditasyonlar, ve daha pek çok deneyimi paylaşıyoruz. Öncesinde Temel Ayurveda eğitimi almış olunması gerekmektedir.
Beden İşaretlerinden Sağlık Taraması
Yüzümüz, dudaklarımız, dilimiz ve tırnaklarımızdaki işaretler ve elbette nabzımız bize sağlık durumumuz ile ilgili önemli işaretler verir. Bu işaretleri okumayı öğreniyoruz. Nefes, kendi yapımıza göre beslenme gibi her kişinin kendisine özel zihinsel, ruhsal , enerjisel, bedensel sağlığını koruyacağı yöntemleri ele alıyoruz.

BEDENİN BİLGELİĞİYLE YÜKSELİŞ
Ruhsal konularla ilgilenirken bedeni sanki bırakarak yükselmemiz gerektiği hissiyatı ya da ruhun diğerlerinden daha yüksek olduğu hissiyatı geliveriyor. Oysa onlar birbirlerinden ayrı değiller. Bir arabaya benzin alırken onu en iyi performansta çalıştıracak yakıtları alıyoruz. Ya bedenimize? Ya yediklerimiz zihinsel süreçlerimizi ,duygularımızı, bedenimizi ruhumuzu etkiliyorsa… Ya bir çiçek sihirli kodlar taşıyorsa, ya akışla akmak doğanın işaretleriyle uyum içinde akmayı da içeriyorsa?
Beden ruhun evidir. Tabiat ana ise bütünsel yaklaşımla en iyi rehberdir. Doğanin bilgeliğini tanıdığımızda, onu gözlemlemeyi ve onun işaretlerini izlediğimizde bilgileri biriktirmemize gerek olmaz. Artık tanıklık vardır. Gözlemledikçe, farkındalık artar ve tabiat ana da gizemli kapısını aralar. Bir yolculuğa çıkacağız. Bitki krallıklarından başlayıp ötelere uzanan bir atölye çalışması…
Doğanın sihirli sesi çağırıyor. Dinlediğinde kendine ulaşacağın bir ses. Hepsine bir ruh bahşedilmiş Yaradan’ın nefesinden… Biz de o nefesin içinde bir olup yolculuğa çıkacağız, kimi zaman beden kimi zaman zihin ve kimi zaman ruhumuza dokunacağız.
Her biri birbirinden güzel, her biri birbirinden eşsiz görevi tecelli eder gibi… Biri bedeninde suları kimyaya dönüştürürken okyanusun dalgalarını hareketlendirir gibi…Bir diğeri simyasını dönüştürüyor, kömürü elmasa dönüştürürcesine… Ruhunun yansımalarını ifade ediyor bir diğeri… Bir diğeri ruha yaşam, sağlık, esenlik, aşk fısıltıları üflerken…Ruhun saf ışığını açığa çıkarırken mucizeleri tecelli ettiriyor.
Kimi zaman bir çilek, kimi zaman bir papatya, kimi zaman bir zencefil olarak dile geliyor. İşaretlerini izlersen hep sahip olduğunuz şifa halinden bedenin beraber yükselişe dikkat çekiyor. Şimdi dönüşüm ve oluş haline bir çağrı var onlardan… Bu sese kulak vermek ister misin ? BİRlikte OLsun o halde…
İÇİMDEKİ AYNAYA YAŞAMIN BİLGİSİ İLE BÜTÜNSEL BAKIŞ
0-7 Yaş bilinç kayıtlarımız, bizler yalnız kendimiz miyiz? Bağlardan nasıl özgürleşiriz? Duygusal blokajlarımız nasıl dönüşür? Yediklerimiz ruhsal, fiziksel ve zihinsel olarak bizi nasıl etkiliyor? Kendimizde 5 elementten hangisi daha baskın ve buna göre nasıl denge haline gelebiliriz? Sağlığımızı korumak için nelere dikkat etmeliyiz? Mevsim Döngülerinde nelere dikkat etmeliyiz? Doğal Sağlık önerileri ile içimizdeki aynaya bakacağız. İçimizdeki Ayna parladığında çevremizdeki yaşamda parlayacaktır. Çok yönlü bir çalışma olan İçimdeki Ayna 2 tam günlük bir çalışmadır. Çalışmadan sonra 40 gün boyunca her türlü sorularınız için birebir online iletişim halinde olacağız ve 40 gün sonra 3 . bir çalışma yapacağız. Eğitimden ne tür faydalar sağladık, eksiklerimiz neler? Hangi yönümüzü güçlendirmeliyiz tekrar bakacağız.
HOLİSTİK EBEVEYNLİK
Çocukların yaşlarına göre geçtiği yapı taşları, Dikkat eksikliği, hiperaktivite, otizm tanısı konmakta olan çocuklar için ve her aile üyesi için nefes uygulamaları, egzama, kolik, korku, öfke, gibi zihinsel ruhsal ve psikolojik süreçlerinde yollarını kolaylaştırabilecekleri doğal reçeteler ve kendi yapılarına uygun ayurvedik beslenme önerileri… Bu yolculukta ebeveynlerin birlikte kaliteli zaman geçirmeleri, kendileri için sağlıklı bir ailenin temel yapısını sağlam temellere oturtmak için bütünsel yaklaşım.Siz mutluysanız çocuklarınız mutlu… Var mısınız?
Neden Holistik Ebeveynlik?
· Her bebek annesinin bir uzantısı ve ve ebeveynlerinin bir yansımandır. Sizler bütün olduğunuzda o da bütün varlığı ile parlayacaktır.
· Anne ve baba adaylarının son dönemdeki en büyük sorunu olan hiperaktivite ve dikkat eksikliği gibi tanılar yediklerimiz, aldığımız besinler ve nefes ile desteklenebilir ve kolaylaştırılabilir.
· Televizyon, ipad, telefonlar ve teknolojik oyuncaklar çocukların zihinleri işgal ediliyor ve tüm enerjilerini bu teknolojik aletlerle gidermeye çalıştıkları için dengelerinde bozulmalar oluyor. Çalışmalarımızla bu dengeyi kurup farkındalıkları arttırarak çocuğun enerji dengesini kurup topraklayabilir ve gelişiminde sağlıklı bir sürece başlangıç yapabilirsiniz.
· ‘Yaşamın Bilgisi’ ni kullanarak hem çocuklarınızın hem kendinizin zihinsel, mental ve psikolojik gelişimlerini destekleyip sağlığına bütünsel yaklaşarak mutlu bir yaşam inşa edebiliriz.
· Çocuğunuz Ayurveda öğretisine göre hangi karakter ve beden gruplarına giriyor bunu öğrenip yaşam modelini buna göre şekillendirip elementlerin bilgisinden yararlanarak hastalıklarından iyileşmelerini destekler ve sağlıklarını korumaya yardımcı olursunuz.
· Hamilelik ve doğum süreci, hangi doğum sürecini seçtiğimize bağlı olarak çocukların tüm geleceğini etkileriz. Bu yüzden doğumdan ölüme kadar yaşam standartı yüksek bir kalitede sürdürmeyi sağlayabiliriz.
· Her türlü korku, panik atak, değersizli ve yetersizlik duygusu, tırnak yeme, egzama, astım ve akla gelebilecek her rahatsızlıkta, kendimize özgü olan doğum anında belirlenen DOSHA (Ayurveda da Kişinin Kendi Özel Yaratılışı) noktasına getirilerek, denge haline ulaşırız ve bu sorunları dönüştürebilir ve sağlıklı olmayı seçebiliriz.
· Bedende biriken toksinlerden tamamen kurtulabiliriz.
· Bitkilerin gizemli dünyasına girerek; öksürük, soğuk algınlığı, ateş, ishal, kabızlık, gaz, kolik, kusma, büyüme ağrısı, sağlıklı dişler, sağlıklı saçların yanı sıra, öfke, kızgınlık, içe dönüklük gibi her konudan yola çıkarak, bedensel, zihinsel ve ruhsal anlamda şifalanıp özgürleşebiliriz.
· Çocuklara ve kendimize beden masajını nasıl yapacağımızı, hangi yağları kullanmamız gerektiğini temel düzeyde öğreniriz.
· Nefes artık yaşamımızın bilinçli bir parçasıdır.

Yaşamın, sonraki aşamalarında 0-7 yaş çok önemlidir. Bizler bu 7 yaşına kadar olan süreci anladığımızda ve çözdüğümüzde kendi içimizdeki çocuğu da kendi içimizdeki aynayı da şifalandırırız. Çocuklarımız içimizdeki aynamızdır ve onlarda gördüğümüz şey aslında kendi düşlerimizin gelecek nesillerdeki yansımalarıdır.

ÇiÇEK TERAPİ
Çiçeklerin tamamlayıcı tıpda tedaviye yönelik yeri nedir? Çiçeklerin Özleriyle nasıl bütünleşiriz? Hangi çiçekler hangi element ve hangi melek ile ilgilidir? Karmik bağları temizlerken, ilahi aşkı kendimize çekerken, kendi çekiciliğimizi artırırken, varlığımızı kabul ederken, evimizde ve iş yerimizde huzur, sağlık ve bolluk için hangi çiçekleri kullanabiliriz? Kendi uygulamakta olduğumuz şifa terapilerinin içinde çiçek terapiyi nasıl kullanabiliriz? Gelin birlikte çiçeklerin gizli dünyasına doğru çok keyifli bir yolculuğa çıkalım. İçinizdeki güzelliğin doğal yansımasıyla buluşmaya aracılık etmek için çiçekler kendilerini sizlere açmaya hazır. Peki siz bu gizemli dünyaya yolculuğa hazır mısınız?
KIA HEALING
DNA Aktivasyonu üzerinde çalışan üst düzey bir şifa çalışmasıdır. Birebir seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Bireysel seanslar birbirini takip eden 4 farklı alanda çalışılan 4 ayrı seans olarak gerçekleştirilir. Tamamen kişiye özgü bir çalışmadır. Derin Arınma, Derinliği Fark etme, Duygusal Özgürleşme, Sevgiyle Serbest Bırakma, Sevinçle Kabul Etme en temel aşamalarıdır.
REİKİ I- REIKI 2- REIKI 3- REIKI MASTER
( Açıklamasını sonra göndereceğim.)
RENKLERİN GİZEMLİ DİLİ
Renkler ile ilgili bildiklerimizin ötesi var mı? Hangi renk hangi organları, hangi duygu durumlarını etkilemektedir? Hangi gün hangi renk giymek enerjimizi dengeler? Evimi kendi kişisel yapı testimin sonuçlarına göre nasıl dekore etmeliyim? Eğlenceli bir workshopdır.
DOSHA TESTİ
(Vata, Pita, Kapha diyoruz, peki ben hangisiyim? Benim kendime özgü yapı testim nedir? Kendi doshama uygun kişisel birebir rehberlik alabilir miyim? Tüm bu cevapları öğrenmeye ne dersiniz?)