Holistik Ebevenlik

Çocukların yaşlarına göre geçtiği yapı taşları, Dikkat eksikliği, hiperaktivite, otizm tanısı konmakta olan çocuklar için ve her aile üyesi için nefes uygulamaları, egzama, kolik, korku, öfke, gibi zihinsel ruhsal ve psikolojik süreçlerinde yollarını kolaylaştırabilecekleri doğal reçeteler ve kendi yapılarına uygun ayurvedik beslenme önerileri… Bu yolculukta ebeveynlerin birlikte kaliteli zaman geçirmeleri, kendileri için sağlıklı bir ailenin temel yapısını sağlam temellere oturtmak için bütünsel yaklaşım.Siz mutluysanız çocuklarınız mutlu… Var mısınız?

Neden Holistik Ebeveynlik?

·         Her bebek annesinin bir uzantısı ve ve ebeveynlerinin bir yansımandır.  Sizler bütün olduğunuzda o da bütün varlığı ile parlayacaktır.

·         Anne ve baba adaylarının son dönemdeki en büyük sorunu olan hiperaktivite ve dikkat eksikliği gibi tanılar  yediklerimiz, aldığımız besinler  ve nefes ile desteklenebilir ve kolaylaştırılabilir.

·         Televizyon, ipad, telefonlar ve teknolojik oyuncaklar çocukların zihinleri işgal ediliyor ve tüm enerjilerini bu teknolojik aletlerle gidermeye çalıştıkları için dengelerinde bozulmalar oluyor. Çalışmalarımızla bu dengeyi kurup farkındalıkları arttırarak çocuğun enerji dengesini kurup topraklayabilir ve gelişiminde sağlıklı bir sürece başlangıç yapabilirsiniz.

·         ‘Yaşamın  Bilgisi’ ni kullanarak  hem çocuklarınızın hem kendinizin zihinsel, mental ve psikolojik gelişimlerini destekleyip sağlığına bütünsel yaklaşarak mutlu bir yaşam inşa edebiliriz.

·         Çocuğunuz Ayurveda öğretisine göre  hangi karakter ve beden gruplarına giriyor bunu öğrenip yaşam modelini buna göre şekillendirip  elementlerin bilgisinden yararlanarak hastalıklarından iyileşmelerini destekler ve sağlıklarını korumaya yardımcı olursunuz.

·         Hamilelik ve doğum süreci, hangi doğum sürecini seçtiğimize bağlı olarak çocukların tüm geleceğini etkileriz. Bu yüzden doğumdan ölüme kadar yaşam standartı yüksek bir kalitede sürdürmeyi sağlayabiliriz.

·         Her türlü korku, panik atak, değersizli ve yetersizlik duygusu, tırnak yeme, egzama, astım ve akla gelebilecek her rahatsızlıkta, kendimize özgü olan doğum anında belirlenen DOSHA (Ayurveda da Kişinin Kendi Özel Yaratılışı) noktasına getirilerek, denge haline ulaşırız ve bu sorunları dönüştürebilir ve sağlıklı olmayı seçebiliriz.

·         Bedende biriken toksinlerden tamamen kurtulabiliriz.

·         Bitkilerin gizemli dünyasına girerek; öksürük, soğuk algınlığı, ateş, ishal, kabızlık, gaz, kolik, kusma, büyüme ağrısı, sağlıklı dişler, sağlıklı saçların yanı sıra, öfke, kızgınlık, içe dönüklük gibi her konudan yola çıkarak, bedensel, zihinsel ve ruhsal anlamda şifalanıp özgürleşebiliriz.

·         Çocuklara ve kendimize beden masajını nasıl yapacağımızı, hangi yağları kullanmamız gerektiğini temel düzeyde öğreniriz.

·         Nefes artık yaşamımızın bilinçli bir parçasıdır.

Yaşamın, sonraki aşamalarında 0-7 yaş çok önemlidir. Bizler bu 7 yaşına kadar olan süreci anladığımızda ve çözdüğümüzde kendi içimizdeki çocuğu da kendi içimizdeki aynayı da şifalandırırız. Çocuklarımız içimizdeki aynamızdır ve onlarda gördüğümüz şey aslında kendi düşlerimizin gelecek nesillerdeki yansımalarıdır.